18 Nisan 2019 Perşembe
Skip Navigation Links
Anasayfa |
İletişim
Skip Navigation Links
 Anasayfa
 Hakkımızda
 Anestezi GrubuExpand  Anestezi Grubu
 Yoğun Bakım Cih.Expand  Yoğun Bakım Cih.
 Hastabaşı MonitörExpand  Hastabaşı Monitör
 MR Uyumlu Cihazlar
 LaboratuarExpand  Laboratuar
 Endüstriyel Cihazlar
 Araştırma Kitleri
 Evde Bakım
 Bayiliklerimiz
 İthalat - İhracat
 Referanslar
 Ziyaretçi Defteri
 Foto Galeri
 Linkler
 İletişim
 TCMB Döviz Kurları
MR Uyumlu Cihazlar
 
Yüksek görüntü kalitesi ve bilinen bir zararının olmaması nedeniyle günümüzde Manyetik Rezonans Görüntüleme'ye (MRI - Magnetic Resonance Imaging) olan talep giderek artmaktadır.
 
MR görüntüleri, çok güçlü bir mıknatıs ve radyo dalgaları kullanılarak elde edilir.  MR fizik prensibi olarak manyetik alan gücünden yararlanarak görüntü elde ettiği için zararlı olabilecek X ışınları içermemektedir. Bu özelliği ile de çok küçük bebeklerde ve hamile bayanlarda tanısal amaçlı kullanılabilir.
 
MR inceleme odalarında yüksek bir manyetik alan bulunur, bu nedenle MR inceleme odasına girildiği andan itibaren kredi kartlarındaki bilgiler silinir, saatler veya cep telefonları bozulur. Odaya girdiği andan itibaren, cihazın mıknatısı demir veya demir alaşımlarından yapılmış cisimleri kendisine doğru çeker. İnceleme odasına oksijen tüpü, demir veya alaşımlarından yapılmış cerrahi aletler kesinlikle sokulamaz.
 
Manyetik rezonans görüntüleme ünitesinde anestezi cihazı, monitör ve ventilatörler  MR uyumlu ve bu amaçla üretilmiş olmalıdır.
 

Ayrıca MR uyumlu anestezi cihazları yardımıyla kapalı yerde bulunma korkusu olan hastalarda, yaş olarak çok küçük çocuk ve bebeklerde, içeride hareketsiz kalamayacak hastalarda güvenli bir şekilde çekim yapılabilmektedir.

 

MR uyumlu monitörizasyon sistemi sayesinde anestezi ile tetkiki yapılan bebek ve yoğun bakım hastalarının hemodinamik takibi de gerçekleştirilebilmektedir.

 

MR uyumlu ventilatör ve monitörler varlığı ile MR çekimi esnasında hastaya sedasyon veya yüzeyel anestezi uygulaması son derecede güvenlikli bir ortamda gerçekleştirilebilmekte olup, riskler en aza indirilmeye çalışılır.

 
  
 
MR Uyumlu Anestezi Cihazı
 
 
 
  
MR Uyumlu Anestezi Cihazı
 
 
 
  
 
MR Uyumlu Ventilatör Cihazı
 
 
     
 
 
MR Uyumlu Monitör
 
 
 

Skip Navigation Links
Anasayfa
|Hakkımızda
|Referanslar
|İletişim