24 Şubat 2019 Pazar
Skip Navigation Links
Anasayfa |
İletişim
Skip Navigation Links
 Anasayfa
 Hakkımızda
 Anestezi GrubuExpand  Anestezi Grubu
 Yoğun Bakım Cih.Expand  Yoğun Bakım Cih.
 Hastabaşı MonitörExpand  Hastabaşı Monitör
 MR Uyumlu Cihazlar
 LaboratuarExpand  Laboratuar
 Endüstriyel Cihazlar
 Araştırma Kitleri
 Evde Bakım
 Bayiliklerimiz
 İthalat - İhracat
 Referanslar
 Ziyaretçi Defteri
 Foto Galeri
 Linkler
 İletişim
 TCMB Döviz Kurları
Homecare
Pulse Oksimetre Cihazları

Kolay ve Ucuz SPO2 ve kalp atışı ölçümü.

Arteriyal kandaki O2 satürasyonunu noninvaziv olarak, oksimetri ve pletismografi prensiplerinin kombinasyonu ile ölçümüdür. 1930'lu yılllardan bu yana bilinen bu yöntem, 1970'li yılların sonlarına doğru cihazların geliştirilmesi ile günümüzde yoğun bakımda vazgeçilmez nesneler haline gelmiştir.


Bir ışık kaynağı ve ışık dedektöründen oluşan sensörün arasına parmak ucu, kulak memesi gibi iyi perfüze olan dokuların yerleştirilmesi ile ölçüm yapılabilir. Kapiller dolaşımda arteriyoler pulsasyon olması dolayısıyla bu yönteme "pulse oksimetri" adı verilmiştir
.
 


Pulse oksimetri yöntemi günümüzde anestezi sırasında, yoğun bakımda, anestezi sonrası bakım ünitelerinde, endoskopik girişimlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Normal koşullarda O2 satürasyonu %100′e yakındır.
 
Pulse Oksimetre Astım, Kronik Akciğer Hastalığı, Pnömoni ve Kalp Yetmezliği gibi çeşitli durumlarda sürekli takip için kullanılan noninvaziv ve ucuz bir alettir Kolay kullanımı sayesinde hızlı ve güvenilir bir SPO2 ve kalp atışı ölçümü yapılmasını sağlar.
 
Pulse Oksimetre cihazlarımız için lütfen tıklayınız
 

 

27.02.2008
Skip Navigation Links
Anasayfa
|Hakkımızda
|Referanslar
|İletişim