24 Şubat 2019 Pazar
Skip Navigation Links
Anasayfa |
İletişim
Skip Navigation Links
 Anasayfa
 Hakkımızda
 Anestezi GrubuExpand  Anestezi Grubu
 Yoğun Bakım Cih.Expand  Yoğun Bakım Cih.
 Hastabaşı MonitörExpand  Hastabaşı Monitör
 MR Uyumlu Cihazlar
 LaboratuarExpand  Laboratuar
 Endüstriyel Cihazlar
 Araştırma Kitleri
 Evde Bakım
 Bayiliklerimiz
 İthalat - İhracat
 Referanslar
 Ziyaretçi Defteri
 Foto Galeri
 Linkler
 İletişim
 TCMB Döviz Kurları
Duyurular
Konya Bölgesi Anadolu Medikalciler Derneği'nden Soruluyor
*TÜMDEF Haber Dergisi'nde yayınlanan Anadolu Medikalciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul USLU ile yapılan röportaj.
 
Konya Bölgesi
Anadolu Medikalciler Derneği'nden soruluyor
"Medikalci, ne bulursa satan değil, branşa yönelik çalışan, o branşla ilgili kalifiye eleman bulunduran, ne sattığını öncelikle kendisi iyi bilen ve bu anlayışla bu işi yapandır."
 
  Anadolu Medikalciler Derneği adıyla anılan derneğimiz, Konya Bölgesinde faaliyet gösteren meslektaşlarımız arasında mesleki birlik, mesleki etik, mesleki yardım ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile 2006 yılında kurulmuştur. Derneğimizin Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.
 
  Yönetim Kurulu Başkanı:
Ertuğrul USLU
(Beyhekim Medikal)
 
  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı:
Bahadır YAPILCAN
(Yapılcan Ltd.)
 
  Yönetim Kurulu Üyesi:
Mehmet KANMAZ
(Altınnesil Medikal)
 
  Yönetim Kurulu Üyesi:
İsmail ÜNSAL
(Labormed)
 
  Yönetim Kurulu Üyesi:
İbrahim CİN
(Sistem Ortopedik)
 
  Derneğimiz, kuruluş aşamasından kısa bir süre sonra, "Birlikten kuvvet doğar" ilkesinden hareketle, meslektaşlarımızı büyük bir çatı altına toplamaya çalışan TÜMDEF'e 14. üye dernek olarak kabul edilmiştir. Bu bağlamda Federasyonumuzun düzenlediği toplantılara mümkün olduğunca katılarak, mesleğimizle ilgili gelişmeleri takip ediyor ve bunun paralelinde üyelerimizi bilgilendirmeye gayret ediyoruz.
 
   Mesleğimizin, sektör olarak kabulü ile ilgili tasarının TBMM tarafından onaylanmasından sonra sektörümüzün çok büyük bir ivme kazanacağını düşünüyoruz. Sektörümüz adına yaşanan bu olumlu gelişmeler ile birlikte, her isteyen değil yeterliliğe sahip kişilerin sektörde faaliyet göstermeleri sağlanmış olacaktır. Netice olarak, sektörümüzdeki kalite ve saygınlık mutlak derecede artmış olacaktır.
 
  Medikal Sektöründe Konya bölgemizi ise şöyle değerlendirebiliriz. Bölgemizde 300'e yakın firma bulunmasına rağmen profesyonel anlamda bu işi yapmakta olan çok az firma bulunmaktadır. Belli dönemlerde dernek olarak yaptığımız araştırmalarda, sattığı ürünün insan hayatına olumlu veya olumsuz etkisinin ne olduğunu bilmeyen yaptığı işi sevmeden ve benimsemeden yapan ve kısa sürede ne kadar çok kazanırım düşüncesi ile hareket eden birçok firma ile karşılaştık. Bu durum bizleri fevkalade üzmüştür.
 
  Bu nedenle bölgemizde faaliyet gösteren meslektaşlarımıza tavsiyelerimiz olacaktır. "Medikalci, ne bulursa satan değil, branşa yönelik çalışan, o branşla ilgili kalifiye eleman bulunduran, ne sattığını öncelikle kendisi iyi bilen ve bu anlayışla bu işi yapandır."
 
 Bu tanımlamaya uygun bir anlayışla çalıştığımız zaman inanıyoruz ki, sektörümüz hedeflediğimiz noktaya gelecektir; yine inanıyoruz ki, bizlere ve mesleğimize gereken saygı gösterilecektir. Tüm bu özverili çalışmalar karşılık bulacak ve bizleri sağlık sektörünün üvey evladı olmaktan çıkarıp öz evladı konumuna getirecektir.
 
  Ayrıca buradan meslektaşlarımıza şu çağrıyı yapıyoruz; "Mesleğimizle ilgili her türlü konuyu, sorunu derneğimize taşımalarını ve üye olarak dernek faaliyetlerine katılmalarını bekliyoruz." Birlikte neler yapılabileceğinin tartışılacağı en uygun platformun derneğimiz olduğu kanaatindeyiz. Bu nedenle mesleğine saygı duyan tüm meslektaşlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.
 
01.03.2008
   Diğer Duyurular
Skip Navigation Links
Anasayfa
|Hakkımızda
|Referanslar
|İletişim